Звіт
про роботу колективу Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017-2018 навчальному році
Сьогодні в Україні відбуваються зміни сфері формування змісту загальної загальної освіти. Так, у вересні 2017 року був прийнятий новий Закон України «Про освіту», переглядаються та оновлюються навчальні програми, підручники, увесь навчально-методичний комплекс, який необхідний для успішного функціонування та розвитку сучасної школи. Упродовж 2017-2018 навчального року колектив Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів керувався статутом школи, свою діяльність здійснював відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Державної програми «Освіта» (Україна XXI століття), Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Концепції національного виховання, дотримувались норм Конвенції про права дитини та впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти у першому класі та іншими нормативно-правовими документами, що регламентують роботу закладу загальної середньої освіти. У 2017-2018 н.р. до керівного складу школи входили: Галушко В.В. – директор школи; Мартинюк С.Д. – заступник директора з навчально-виховної роботи; Мартинюк В.М.- заступник директора з виховної роботи; Степанець Т.А. – заступник директора з адміністративно-господарської частини. Заступники директора виконували свою роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи, якими регулювалася їх безпосередня управлінська діяльність.
У наш час змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, ми не можемо точно знати, з якими викликами у майбутньому зустрінуться діти, що сьогодні навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормотивноправових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.
Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, має знання та досвід, вміє їх здобувати та використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації, переосмислювати все, до чого доторкається дитяча цікавість, з огляду на те, як це вплине на їх життя та здоров’я. Головним завдання навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути чинним громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, навчання.
Підсумки роботи з педагогічними кадрами у 2017-2018 н.р.
Основними завданнями методичної роботи школи на сучасному етапі є:
- підвищення педагогічної майстерності вчителів через оптимальну структуру науково-методичної роботи, вдосконалення професійної компетентності кожного вчителя, розвитку його творчої ініціативи;
- впровадження у навчально-виховний процес досягнень перспективного педагогічного досвіду, інноваційних проектів, новітніх технологій та забезпечення їх практичної реалізації;
- забезпечення реалізації принципів гуманізації, демократизації та спрямованості процесу навчання на розвиток особистості учня; встановлення пріоритету уроку як засобу соціалізації учнів;
- створення методичного супроводу роботи молодих вчителів щодо успішної адаптації до роботи в школі та підвищення рівня професійної компетентності.
У 2017-2018 навчальному році методична робота в школі здійснювалася відповідно до завдань, визначених у наказі по школі №171 від 31.08.2017 року «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками школи у 2017-2018 навчальному році» від 18.09.2017 року.
Робота педагогічного колективу була спрямована на реалізацію загальношкільної методичної теми «Створення комфортних умов для самовдосконалення, самореалізації особистості та забезпечення якості освітньої діяльності кожного учасника навчально-виховнго процесу».
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2017 – 2018 навчальний рік. Методична рада школи впродовж року координувала діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної компетентності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у школі.
Отже методична робота школи у 2017 - 2018 н. р. була спрямована на формування професійної компетентності, збереження та розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу, надання реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, що сприяла пошуку ефективних форм і методів роботи, створенні умов для удосконалення фахової майстерності вчителів, їх готовності до інноваційної діяльності, а відтак – створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи компетентностей на основі особистісного підходу до їх потреб і можливостей, підвищення якості навчально-виховного процесу. Тому результатом методичної роботи є усвідомлення вчителями цілей та завдань освіти на сучасному етапі, що допомагає визначити власне місце у навчально-виховному процесі, знання змісту основних державних та нормативно-інструктивних документів з питань освіти, уміння творчо переосмислювати набуті знання, раціонально використовувати ідеї перспективного педагогічного досвіду, усвідомлення необхідності та важливості здійснення самоосвітньої діяльності для підвищення фахового рівня.
На методичний ріст вчителів школи мали вплив і засідання педагогічної ради, де розглядались актуальні питання («Співпраця на уроках, як умова забезпечення якості освітньої діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу», «Особистісно-соціальний та інтелектуальний розвиток учнів у процесі оволодіння ключовими компетентностями»), і методичні оперативки, завдання яких – підвищення наукового рівня педагогічної роботи, попередження можливих помилок, виправлення допущених недоліків у роботі (Питання методичних оперативок передбачаються в річному плані роботи школи, в планах роботи методичних об’єднань: теоретичні питання про нові ідеї та технології сучасної педагогічної науки і практики, про застосування нестандартних методів і прийомів навчання і виховання школярів. На методичні оперативки виносилися і такі питання, які неможливо передбачити заздалегідь, з якими потрібно оперативно ознайомити вчителів: цікава стаття в періодичному виданні, новий наказ, проводились систематично (в основному з усіма членами педколективу), тиждень педагогічної творчості, який показав значне зростання професійної майстерності педагогів. В рамках тижня педагогічної творчості було організовано взвємовідвідування уроків та кожного дня учителі готовили відкритий урок, де можна було побачити практичне використання методичної підготовки вчителя. Протягом тижня педагогічної творчості було дано 8 уроків ( Мартинюк В.М., з інформатики у 4-Б класі, Дерпач Н.С. з української мови у 7-А класі, Мартинюк В.А. із зарубіжної літератури у 6-А класі, Цимбалюк В.Б. з хімії у 9-Б класі, Кузіна В.С. з англійської мови у 7-Б класі, Малишевський П.Д. з геометрії в 11-Б класі, Мартинюк А.Д. з фізичної культури у 9-Б класі, Михайлицька Є.Д. з літературного читання у 2-А класі.). Окрім того, кожному учителю слід було підготовити конспект уроку, де показати як учитель використовує здобуті знання по питанню самоосвіти. Дані матеріали було розглянуто на засіданні методичної ради, та відібрано для друку у фахових виданнях. Окремо для молодих спеціалістів організовується у вересні методичний тиждень «На допомогу молодому вчителю», де робота побудована на навчанні спеціалістів, вдосконалення знань нормативних документів за якими слід працювати у даному навчальному році, а у березні проводиться методичний тиждень для молодих спеціалістів «Ініціатива і творчість молодих вчителів» метою даного Тижня було перевірити використання знань молодих вчителів, отриманих під час заняття школи молодого вчителя, де кожен молодий вчитель дає відкритий урок з обов’язковим самоаналізом, а практичний психолог Степанець Н. Р. провела заняття з молодими вчителями на тему «Позитивний імідж педагога – шлях професійного успіху».
Провідною формою організації науково – методичної роботи є методичні об’єднання вчителів, робота яких сприяє створенню умов для удосконалення педагогічної майстерності вчителя. діяльність яких спрямована на постійне підвищення рівня професійної й методичної підготовки педагогів, обмін досвідом, забезпечення постійного засвоєння сучасної педагогічної теорії та практики, створення умов для самоосвіти вчителів. Така робота стимулює вчителів до особистісного й професійного зростання, досягнення нових педагогічних цілей, розвиває вміння педагогів працювати в умовах вибору педагогічної позиції, технології, змісту, форм і методів навчання і виховання. Методичні об’єднання перебувають ніби у фокусі, в якому збігаються «промені» всіх інших форм підвищення кваліфікації: самоосвіта, наставництво, семінари, конференції.
У школі працює 6 методичних об’єднань: МО вчителів початкових класів (керівник Гнатюк В.С.), МО вчителів природничих предметів (керівник Мартинюк Р. І.), МО вчителів суспільних та естетичних предметів (керівник Степанець Т. М.), МО вчителів гуманітарних предметів ( керівник Тарасюк Л. А.), МО вчителів математики, інформатики (керівник Тишковець Г. С.), МО класних керівників (керівник Галушко В. В.). Кожне з ШМО провело по 5 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2017-2018 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних робіт, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання. Упродовж навчального року всіма ШМО було проведено предметні тижні, матеріали яких зберігаються в окремих папках. Кожне МО провели засідання, на яких розробили заходи щодо підготовки учнів до ДПА та ЗНО.
Особливе місце в системі методичної роботи навчального закладу посідає робота з молодими вчителями. У навчальному закладі організовано школу молодого вчителя та стажування і наставництво. ШМВ сплановано по блоках ( школа становлення молодого вчителя (1 рік роботи), школа роботи вчителя другого року навчання та школа роботи вчителя третього року навчання). Адміністрацією школи був розроблений навчально – тематичний план засідань «Школи молодого вчителя», який складався з лекційних, семінарських та практичних занять. Упродовж навчального року молоді спеціалісти активно залучалися до методичної діяльності в школі: педагогічних радах, виступали на засіданнях шкільних методичних об’єднань. Також молоді вчителі залучалися до проведення позакласних заходів під час проведення предметних тижнів.
Важлива роль в організації методичної роботи належить шкільному методичному кабінету, який забезпечує науково-методичне інформування педагогів під час проведення різноманітних загальношкільних методичних заходів. На базі методичного кабінету проходили стажування молоді спеціалісти, було організовано роботу шкільної атестаційної комісії, методичної ради школи, організована самоосвітня робота вчителів, індивідуальні консультації з педагогами. У кабінеті зібрані матеріали творчих знахідок ШМО, зразки уроків, позакласних заходів, науково-практичних конференцій, фахові журнали, газети, картотека методичної літератури, матеріали для роботи над проблемою школи тощо. Роботу шкільного методичного кабінету було організовано за кількома напрямками:
- забезпечення вчителів необхідною сучасною інформацією про надбання педагогічної науки та практики;
- стимулювання вчителів до впровадження елементів інноваційних технологій у практичну діяльність;
- накопичення та зберігання власних наробок вчителів школи, забезпечення умов для ознайомлення з ними всього педагогічного колективу;
- забезпечення вчителів навчальними програмами, програмами спецкурсів, факультативів тощо.
Триває поповнення методичного кабінету сучасною педагогічною літературою та методичними матеріалами про роботу вчителів школи.
Курсова перепідготовка здійснювалась у 2017-2018 н.р. згідно з перспективним планом. Курсову перепідготовку пройшли такі вчителі: Мартинюк В.М. (як заступник директора з ВР), Дерпач Н.С., Мартинюк С.М. (українська мова та література), Тарасюк Л. А. (зарубіжна література), Степанець Н.А. (біологія), Цимбалюк В.Б. (хімія), Дебела В.П. (початкові класи), Гнатюк В.С. (початкові класи, вихователь ГПД), Мартинюк С.Д., Таборовець Л. І., Гайдим Т. В. (початкові класи за НУШ). Відвідуючи курси, вони виконали роботи, в яких узагальнили матеріали за індивідуальними методичними темами, поділилися досвідом своєї роботи. Кожен вчитель звітував про проходження курсів на засіданні шкільних методичних об’єднань.
У цілому можна зазначити, що зріс рівень педагогічної майстерності вчителів. Робота над загальношкільною методичною темою школи активізувала форми і методи методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень теоретичну підготовку педагогів, надала чіткості й цілеспрямованості вчителів.
Атестація педагогів школи також здійснювалась у 2017-2018 н.р. згідно з перспективним планом. У звітньому році чергову атестацію пройшли 7 педагогічних працівників, а саме:
- Дерпач Наталія Сергіївна, вчитель української мови та літератури, якій за результатами атестації підтверджено раныше встановлену кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії»;
- Мартинюк Світлана Михайлівна, вчитель української мови та літератури, підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії»;
- Малишевський Петро Дмитрович, вчитель математики, підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії»;
- Степанець Ніна Адамівна, вчитель біології, встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;
- Цимбалюк Валентина Богданівна, вчитель хімії, встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії»;
- Гнатюк Валентина Степанівна, вихователь ГПД, встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії»;
- Малишевська Ольга Миколаївна, педагог-організатор, підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст» та раныше встановлений 11 тарифний розряд.
Усі вчителі, які атестувалися, провели відкриті уроки та позакласні заходи для колег школи і ОТГ.
Упродовж навчального року вчителі відвідували семінари та інші методичні заходи, організовані на базі навчальних закладів району та ОТГ, де брали участь у дискусіях та обговореннях нагальних педагогічних проблем. Приймали участь у шкільному та районному етапах конкурсу-ярмарку педагогічної творчості, де Мартинюк В. М. , вчитель трудового навчання посів II місце зі своїм методичним посібником «Усна народна творчість на уроках трудового навчання». Але поряд із проведеною роботою є ще багато недоліків: низький рівень участі у фахових конкурсах вчителів, мало пропагується досвід роботи на сторінках педагогічної преси, Інтернету; не достатня активність у залученні дітей до конкурсів, олімпіад.
Протягом навчального року педколектив здійснював моніторинг якості навченості учнів з усіх предметів. Дані, отримані при цьому, використовувались для аналітичної роботи: здійснювався якісний аналіз навчальних досягнень, заповнювались порівняльні таблиці, зіставлялись отримані дані з попередніми. Проводився моніторинг стану викладання та рівня знань, умінь і практичних навичок учнів з історії. Правознавства, суспільних предметів, фізичної культури та основ захисту Вітчизни, який дав можливість надати необхідну методичну допомогу вчителям із метою поліпшення стану викладання предметів.
Аналіз стану методичної, навчально-виховної роботи за минулий період дає підстави вважати, що методична проблема школи педагогічним колективом реалізується. Наслідком даної роботи є участь учнів у різних конкурсах, предметних олімпіадах.
РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ УЧНІВ ШКОЛИ У ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАДАХ ТА КОНКУРСАХ
у 2017-2018 н.р.
№ З/П |
ПІП учня |
клас |
конкурс |
місце |
ПІП керівника |
1. |
Овейчик Андрій Вікторович |
7-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з української мови |
II |
Мартинюк Світлана Михайлівна |
2. |
Мартинюк Інна Володимирівна |
9-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з української мови |
II |
Мартинюк Світлана Никифорівна |
3. |
Рибачок Аліна Василівна |
10 |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з української мови |
II |
Мартинюк Світлана Никифорівна |
4. |
Степанець Марія Василівна |
6-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з математики |
III |
Сергійчук Інна Миколаївна |
5. |
Мартинюк Ірина Ярославівна |
8-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з математики |
III |
Макарицька Ганна Сергіївна |
8. |
Мартинюк Володимир Сергійович |
11-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з математики |
III |
Мали шевський Петро Дмитрович |
9. |
Степанець Юлія Миколаївна |
8-А |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з англійської мови |
III |
Радчук Ольга Петрівна |
10. |
Мартинюк Ірина Ярославівна |
8-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з географії |
III |
Пісний Олександр Вікторович |
11. |
Овейчик Володимир Віктлрович |
9-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з географії |
II |
Пісний Олександр Вікторович |
12. |
Пісна Валентина Олександрівна |
10 |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з географії |
III |
Пісний Олександр Вікторович |
13. |
Овейчик Андрій Вікторович |
7-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з хімії |
III |
Цимбалюк Валентина Богданівна |
14. |
Овейчик Володимир Вікторвич |
9-А |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з хімії |
I |
Цимбалюк Валентина Богданівна |
15. |
Гнатюк Мирослава Станіславівна |
8-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання |
III |
Мартинюк Руслана Іванівна |
16. |
Мартинюк Владислава Михайлівна |
11-А |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання |
III |
Мартинюк Руслана Іванівна |
17. |
Овейчик Володимир Вікторович |
9-А |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання |
III |
Мартинюк Василь Михайлович |
18. |
Мартинюк Інна Володимирівна |
9-Б |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з правознавства |
I |
Мартинюк Лариса Петрівна |
19. |
Рибачок Аліна Василівна |
10 |
II етапі Всеукраїнських олімпіад з правознавства |
III |
Мартинюк Лариса Петрівна |
20. |
Мартинюк Наталія Вікторівна |
9-Б |
Районна Спартакіада школярів Сарненщини (біг 400 м) |
II |
Мартинюк Анатолій Данилович |
21. |
Жилка Олександр Віталійович |
8-А |
Районна Спартакіада школярів Сарненщини (біг 800 м) |
II |
Мартинюк Анатолій Данилович |
22. |
Шкарлат Сергій Іванович |
11-А |
Районна Спартакіада школярів Сарненщини (біг 3000 м) |
II |
Мартинюк Леонід Павлович |
23. |
Команда хлопців |
Зональні змагання з баскетболу |
I |
Мартинюк Леонід Павлович |
|
24. |
Мартинюк Інна Володимирівна |
9-Б |
Обласний етап МАН |
IV |
Мартинюк Світлана Никифорівна |
25. |
Рибачок Аліна Василівна |
10 |
Обласний етап МАН |
IV |
Мартинюк Світлана Никифорівна |
26. |
Овейчик Володимир Вікторович |
9-А |
III етап Всеукраїнської олімпіади з хімії |
VI |
Цимбалюк Валентина Богданівна |
27 |
Мартинюк Інна Володимирівна |
9-Б |
III етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства |
III |
Мартинюк Лариса Петрівна |
28 |
Сергійчик Сергій Павлович |
4-А |
II етап Всеукраїнських олімпіад «Юне обдарування» «Я і Україна» |
III |
Михайлицька Тетяна Василівна |
29 |
Микосянчик Марія Вікторівна |
10 |
Районний етап конкурсу «Знавці Біблії» |
I |
Таборовець Людмила Іванівна |
30 |
Макарицька Ілона Русланівна |
5-Б |
Районний етап конкурсу «Знавці Біблії» |
II |
Таборовець Людмила Іванівна |
31 |
Микосянчик Надія Вікторівна |
3-Б |
Районний етап конкурсу «Знавці Біблії» |
II |
Таборовець Людмила Іванівна |
32 |
Микосянчик Тетяна Вікторівна |
6-Б |
Районний етап конкурсу «Знавці Біблії» |
III |
Таборовець Людмила Іванівна |
33. |
Жилка Олександр Віталійович |
8-А |
Районна Спартакіада школярів Сарненщини |
II |
Мартинюк Анатолій Данилович |
34. |
Жилка Олександр Віталійович |
8-А |
Обласна Спартакіада школярів |
II |
Мартинюк Анатолій Данилович |
35. |
Ляск овець Олександр Леонідович |
9-А |
Районний етап змагань з легкої атлетики (біг 400 м.) |
I |
Мартинюк Анатолій Данилович |
36. |
Жилка Олександр Віталійович |
8-А |
Районний етап змагань з легкої атлетики (біг 1500 м.) |
I |
Мартинюк Анатолій Данилович |
37. |
Денисюк Ілона Володимирівна |
8-Б |
Районний етап змагань з легкої атлетики (стрибки) |
II |
Мартинюк Анатолій Данилович |
38. |
Макарицька Тетяна Михайлівна |
9-Б |
Районний етап змагань з легкої атлетики (метання) |
III |
Мартинюк Анатолій Данилович |
39 |
Рибачок Аліна Василівна |
10 |
Всеукраїнська олімпіада з історії «Олімпус» |
9 |
Степавнець Тетяна Миколаївна |
Підсумки виховної роботи у 2017-2018 н.р.
Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, виховна діяльність школи орієнтується на нормативно – правову базу з питань виховання, а саме Закони України «Про освіту”, «Про загальну середню освіту”, «Про охорону дитинства”, «Концепцію виховання дітей та молоді”, «Концепцію громадянського виховання”, «Національну доктрину розвитку освіти”, «Конвенцію про права дитини”, «Декларацію прав дитини” та нормативно – правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, обласногоуправління освіти, органів місцевого самоврядування.
У навчальному році виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України.
Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками:
- національно-громадянське виховання;
- екологічне виховання та формування здорового способу життя;
- військово-патріотичне виховання;
- морально-правове виховання;
- художньо-естетичне виховання;
- творчий розвиток особистості;
- родинно-сімейне виховання;
Педагогічний колектив в своїй діяльності керувався Методичними рекомендаціями щодо організації виховної роботи у 2017-2018 н.р., Концепцією національно-патріотичного виховання, Основними орієнтирами виховання учнів в ЗНЗ та Програмою національного виховання учнівської молоді Рівненщини, які включають залучення учнів до різних форм творчої та суспільно – корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо – естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, що організовуються у позакласний час.
Виховна діяльність проводилася за основними напрямками у вихованні підростаючого покоління:
- - ціннісне ставлення до суспільства і держави
- - ціннісне ставлення до праці
- - ціннісне ставлення до природи
- - ціннісне ставлення до мистецтва
- - ціннісне ставлення до людей
- - ціннісне ставлення до себе
Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:
• створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;
• турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;
• естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;
• продовження сумісної роботи психолого-педагогічної служби з педагогами, учнями, батьками;
• виховання громадсько-патріотичних якостей.
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в навчальному році працювало 7 класних керівників 1-4 класів, 13 класних керівників 5-11 класів, педагог-організатор, практичний психолог, заступник директора з ВР та вчителі – предметники.
Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовувалися такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної ради, методичні об'єднання та наради класних керівників.
На засіданнях педагогічної ради у 2017-2018 навчальному році були розглянуті такі питання: « Реалізація Програми національного виховання учнівської молоді Рівненщини на музичного і образотворчого мистецтв та художньої культури», «Психологічний супровід адаптації до нових умов учнів 1-го та 5-го класів в І семестрі поточного року».
На засіданнях ШМО класних керівників розглядалися питання : «Виховання патріота в сучасних умовах школи», «Духовне виховання підлітків як соціально-педагогічна проблема», «Формування здорового способу життя в сучасних умовах», «Інноваційні технології гуманістичного виховання», «Булінг в учнівському середовищі».
Виховна система нашої школи - це складна психолого-соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. Найдоцільнішимиі найефективнішими формами позакласної роботи є учнівські гуртки, де задовольняються інтереси, індивідуальні запити учнів. На базі нашої школи працювало 6 гуртків. Система гурткової роботи динамічна - деякі гуртки працюють декілька років, а деякі - рік-два. Це залежить від бажань і потреб учнів.На належному рівні в навчальному році працювали в школі гуртки: «Баскетбол» (Мартинюк Л.П.), «Кайнонім» (Степанець Т.М.), «Волейбол» (Мартинюк А.Д.), «Оригамі» (Петрович Н.П.).
Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним колективом використовували різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки, тематичні бесіди та традиційні шкільні свята.
На початку навчального року учні знайомились на класних годинах з правилами внутрішнього розпорядку, правилами для учнів, режимом. Взаємодія з учнями здійснювалася на основі особистісно-зорієнтованого підходу до кожної дитини, що сприяло глибокому вивченню її індивідуальних особистостей і якостей, розкриттю здібностей. Окремо проводилась робота з учнівськими колективами, у яких навчаються діти з ООП.
Загальношкільні, позашкільні та класні виховні заходи проводились у відповідності до річного плану роботи школи, планів виховної роботи класних керівників. Необхідно відзначити змістовне проведення виховних заходів класними керівниками Пецькова Т.М.(11-Б клас), Мартинюк В.А. (5-А клас), Мартинюк Л.П. (8-Б клас), Степанець Т.М.(10 клас), Михайлицька Є.Д. (2-А клас), Мартинюк В.В.(3-Б клас), Гайдим Т.В. (4-Б клас). Аналіз відвіданих уроків та виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів.
В закладі проводилися заходи, спрямовані на виховання почуття гідності, любові до народу, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови і культури, шанобливого ставлення до природи, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення здоров’я учнів: спортивні змагання з футболу, з стрільби «Соколине око»,інтелектуальний марафон «Ми – за здоровий спосіб життя» ,захід «Герой-захисник України», «Осінній бал», Святоврожаю»,вікторина „Моя земля – земля моїх батьків”, гра «У народної казки на гостинах», виховні заходи «Книжчине свято», «Ми будем довго пам’ятати. І вам забути не дамо», «Свято зустрічі птахів», «Ми чуємо тебе Кобзарю крізь століття» та інші. Проводилися традиційні шкільні свята: Свято Першого дзвоника, День працівників освіти, Новорічні та різдвяні свята, обрядові національні свята: Святого Миколая, Великодні свята.
Протягом навчального року проводились тематичні та інформаційні лінійки. До Міжнародного дня людей похилого віку проведено: операція «Турбота» та виховні години «Шануймо старість»; до Дня пам'яті жертв голодомору 1932— 1933 рр. в Україні: загальношкільна учнівська лінійка «У молитві схиляємо коліна», виховні години «Вічно жива пам'ять...», до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом:конкурс плакатів «Молодь за здоровий спосіб життя»,лекція з антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди;до річниці Революції Гідності «Небесна сотня», до роковин Чорнобильської трагедії: лінійка-реквієм «Летять лелеки на Чорнобиль»; до Дня Перемоги : урочиста лінійка «Маки памяті і примирення», покладання квітів до Меморіалу загиблим воїнам-односельчанам.
Велика увага приділяється військово-патріотичному вихованню, традиційно проводилися заходи присвячені Дню Збройних сил України, Дню українського козацтва, Дню виводу військ з Афганістану, військово-патріотична гра «Джура».
Упродовж навчального року для учнів проводились профілактичні бесіди медичним працівником Оленічем В.В. за темами: «Профілактика алкоголізму», «Профілактика інфекцій, що передається статевим шляхом», «Наркоманія та СНІД: шляхи запобігання», «Профілактика тютюнопаління», «Профілактика заразних шкірних захворювань та наркоманії».
Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.
Класні керівники проводять роботу з батьками і дітьми щодо оздоровлення сімейних відносин. У вересні та жовтні 2017, а також в січні та квітні 2018 року класними керівниками були відвідані сім’ї, які потрапали у складні життєві обставини, за місцем проживання, обстежені їх житлово-побутові умови, надані педагогічні консультації. Класними керівниками постійно здійснюється психологічно-педагогічний супровід та контроль цих сімей. Саме за результами вивчення сім'ї складаються соціально-педагогічні паспорти класів та школи.
Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на засіданнях МО класних керівників, на засіданні Ради профілактики правопорушень та бездоглядності.
Родинно-сімейне виховання протягом 2017-2018 н.р. здійснювалось через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей.
Протягом навчального року в 1-11 класах проводилася робота з цього напрямку:
- батьківські збори в 1-11 класах за результатами навчальної та виховної роботи за семестр;
- загальношкільні батьківські збори з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації, проведення вільного часу школярами, відповідальність за правопорушення;
- родинне свято «Обереги моєї родини».
На класних батьківських зборах проводилися бесіди, робилися класними керівниками доповіді, здійснювалося анкетування.
Організація дитячого самоврядування в Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017-2018 навчальному році проводилась відповідно до нормативно-правової бази, зазначеної в державних документах, згідно з планом роботи навчального закладу.
Шкільне самоврядуваня працювало з оновленим складом рад. Це певним чином вплинуло на організацію самоврядування в школі. Головою ради було обрано Жилку Марію Олександрівну. Разом зі звичайною роботою по реалізації основних завдань самоврядування, пошуком та розвитком творчих особистостей, виникла необхідність створення сприятливих умов для плідної роботи нової команди. Для цього було прийняте рішення про проведення засідань комісій щомісячно, на яких діти отримували необхідні знання, уміння та навички лідера колективу. Члени ради брали участь у заходах, які організовувалися Клесівською селищною радою та ЮНІСЕФ у проекті «Громада дружня до дітей і молоді».
Протягом року кожного другого тижня проводились тематичні та робочі лінійки. Тематичні були спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, профілактику наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, запобігання нещасних випадків та попередження правопорушень, а також присвячувалися визначним подіям в житті суспільства.
З метою формування особистої культури школярів, естетичного виховання учнів, їх підготовки до занять проводилися рейди «Урок», «Шкільний портфель» тощо.
Приділялося багато уваги організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. Проводилися тематичні музичні вечори та різноманітні заходи.
Дитяче самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійних акцій, метою яких було надання матеріальної допомоги воїнам АТО. Також школа приймала участь у благодійних акціях до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та акції «Серце до серця». Лідерами шкільного самоврядування була організована акція «Три картоплини» та «Зігрій солдата». І, як результат, а участь у благодійності отримали подяку від Всеукраїнського фонду «Діти – наше майбутнє».
Проте, в організації виховної роботи школи є певні недоліки: потребує подальшого розвитку робота зі шкільного самоврядування; вчителі та класні керівники недостатньо забезпечені сучасною літературою з питань виховання; робота певних класних керівників має формальний характер та значні недоліки. Класним керівникам слід більше уваги приділяти вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню колективізму, небайдужості, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів) - усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості . Необхідним є поширення мережі гуртків військово-патріотичного спрямування та їх якісна робота.
Моніторинг навчальних досягнень учнів за 2017-2018 навчальний рік
Згідно з річним планом роботи школи, з метою виявлення тенденції щодо покращення чи погіршення успішності учнів школи та вироблення відповідних методичних рекомендацій, на кінець 2017 -2018 навчального року був проведений моніторинг якості навчальних досягнень учнів 2-11-х класів з усіх предметів.
За статистичними даними на кінець 2017-2018 навчального року в школі навчалося 454 учні, з яких атестовано 322 учні (окрім учнів 1 класу та 2 учнів індивідуальної форми навчання).
Результати успішності учнів школи за 2017-2018 н.р.
Клас |
Класний керівник |
К-ть учнів |
Результати успішності за І семестр 2017-2018 н.р. Результати успішності за 2017-2018 н.р. |
|||||||
Початковий рівень |
Середній рівень |
Достатній рівень |
Високий рівень |
|||||||
К-сть |
% |
К-сть |
% |
К-сть |
% |
К-сть |
% |
|||
2-А |
Михайлицька Євгенія Дмитрівна |
23 |
- |
- |
10 |
44 |
12 |
52 |
1 |
4 |
2-Б |
Никончук Вірва Федорівна |
24 |
- |
- |
16 |
67 |
8 |
33 |
- |
- |
3-А |
Дебела Валентина Петрівна |
18 |
1 2 |
5,5 11,5 |
11 10 |
60,5 55,5 |
4 3 |
23 16,5 |
2 3 |
11 16,5 |
3-Б |
Мартинюк Валентина Володимир. |
17 |
- - |
- - |
9 9 |
53 53 |
6 6 |
35 35 |
2 2 |
12 12 |
4-А |
Михайлицька Тетяна Василівна |
17 |
- - |
- - |
12 11 |
71 65 |
5 6 |
30 35 |
- |
- |
4-Б |
Гайдим Таїсія Василівна |
17 |
- - |
- - |
9 10 |
53 59 |
8 6 |
47 35 |
- 1 |
- 6 |
5-А |
Мартинюк Валентина Адамівна |
25 |
6 5 |
24 20 |
9 11 |
36 44 |
10 8 |
40 32 |
- 1 |
- 4 |
5-Б |
Мартинюк Світлана Никифорівна |
25 |
4 2 |
16 8 |
13 13 |
52 52 |
7 7 |
28 28 |
1 3 |
4 12 |
6-А |
Жилка Галина Павлівна |
30 |
1 - |
3 - |
18 17 |
60 56 |
11 11 |
37 37 |
- 2 |
- 7 |
6-Б |
Галушко Валентина Вікторівна |
30 |
5 3 |
17 10 |
16 18 |
53 60 |
8 8 |
27 27 |
1 1 |
3 3 |
7-А |
Дерпач Наталія Сергіївна |
22 |
1 1 |
5 5 |
14 13 |
63 59 |
6 7 |
27 32 |
1 1 |
5 5 |
7-Б |
Мартинюк Леонід Павлович |
23 |
1 1 |
5 5 |
13 13 |
56 56 |
8 8 |
35 35 |
1 1 |
5 5 |
8-А |
Радчук Ольга Петрівна |
23 |
3 3 |
13 13 |
11 9 |
48 39 |
8 11 |
35 48 |
1 - |
4 - |
8-Б |
Мартинюк Лариса Петрівна |
21 |
1 - |
4 - |
11 11 |
57 52 |
9 9 |
3 43 |
- 1 |
- 5 |
9-А |
Степанець Ніна Адамівна |
20 |
3 4 |
15 20 |
14 13 |
70 65 |
2 2 |
10 10 |
1 1 |
5 5 |
9-Б |
Мартинюк Руслана Іванівна |
22 |
1 1 |
5 5 |
16 14 |
73 64 |
3 5 |
14 23 |
2 2 |
9 9 |
10 |
Степанець Тетяна Миколаївна |
22 |
5 5 |
23 23 |
12 9 |
55 41 |
4 7 |
18 32 |
1 1 |
5 5 |
11-А |
Петрович Надія Петрівна |
23 |
7 6 |
30 26 |
7 9 |
30 39 |
9 7 |
60 35 |
- - |
- - |
11-Б |
Пецькова Тетяна Миколаївна |
21 |
4 3 |
19 14 |
11 12 |
53 57 |
6 6 |
28 29 |
- - |
- - |
Разом по школі за 2017-2018 н.р. |
376 422 |
43/ 36 |
11% 9% |
206/ 228 |
54% 54% |
114/137 |
30% 32% |
13/ 21 |
3% 5% |
З таблиці видно, що на початковому рівні у школі навчається 36 учнів (9%) – це на 7 учнів менше ніж у I семестрі, на середньому рівні – 228 учнів (54%), на достатньому рівні – 137 учнів (32%) – на 2% більше учнів за I семестр , на високому рівні 21 учень (5%) – на 2% більше ніж у I семестрі.
Найбільше учнів з низьким рівнем знань в 11-А класі (класний керівник Петрович Н.П.) – 6 учнів (26%), у 10 класі (класний керівник Степанець Т.М.) – 5 учнів (23%), в 11 Б класі (класний керівник Пецькова Т.М.) – 3 учні (14%), у 9-А класі (класовод Степанець Н.А.) – 4 учні (20%), у 5-А класі (класний керівник Мартинюк В.А.) – 5 учнів (20%).
Є класи, де учнів, що навчаються на високому рівні зовсім немає, це: 2-Б клас, 4-А клас, 11-А клас, 11-Б клас.
Якісний показник навчально-виховного процесу становить 37%.
Внаслідок моніторингу було встановлено, що у порівнянні з 2016-2017 навчальним роком кількість учнів по школі з високим, достатнім рівнем навчальних досягнень зменшилась, а з початковим, середнім – збільшилась. Порівнюючи результати рівня знань учнів за I семестр 2017-2018 н.р та 2017-2018 н.р. можна зробити висновок, що результати рівня знань незначно, але піднялися. Якість знань також піднялася , що добре видно з порівняльної таблиці навчальних досягнень учнів:
Навчальний рік |
Оцінювання навчальних досягнень учнів |
Якість знань |
|||||||
П |
% |
С |
% |
Д |
% |
В |
% |
||
2016-2017 |
25 |
6,5% |
199 |
52% |
135 |
35% |
23 |
6% |
41% |
І семестр 2017-2018 |
43 |
11% |
206 |
54% |
114 |
30% |
13 |
3% |
33% |
2017-2018 |
36 |
9% |
228 |
54% |
137 |
32% |
21 |
5% |
37% |
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, можна сказати, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
Результати успішності по предметно у порівняні з 2016-2017 н.р.
Предмет |
Якісний показник успішності за 2016-2017 н.р |
Якісний показник успішності за I семестр 2017-2018 н.р. |
Якісний показник успішності за 2017-2018 н.р |
Примітка (порівняння з I семестром 2017-2018 н.р. ) |
Українська мова |
42% |
36% |
41% |
+5 |
Українська література |
48% |
38% |
49% |
+11 |
Математика |
51% |
46% |
49% |
+3 |
Алгебра |
30% |
33% |
32% |
-1 |
Геометрія |
33 |
29% |
29% |
0 |
Зарубіжна література |
38% |
37% |
39% |
+2 |
Англ.. мова |
37% |
41% |
41% |
0 |
Історія України |
38% |
35% |
38% |
+3 |
Всесвітня історія |
37% |
31% |
35% |
+4 |
Правознавство |
20% |
20% |
30% |
+10 |
Природознавство |
61% |
61% |
52% |
-9 |
Фізика |
34% |
32% |
31% |
-1 |
Географія |
20% |
22% |
28% |
+6 |
Економіка |
36% |
25% |
21% |
-4 |
Основи здоров’я |
48% |
50% |
51% |
+1 |
Інформатика |
69% |
57% |
57% |
0 |
Хімія |
17% |
18% |
19% |
+1 |
Біологія |
32% |
29% |
36% |
+7 |
Астрономія |
69% |
36% |
69% |
+33 |
Захист Вітчизни |
54% |
41% |
41% |
0 |
Образотворче мистецтво |
100% |
100% |
100% |
0 |
Трудове навчання |
88% |
89% |
89% |
0 |
Мистецтво |
36% |
50% |
50% |
0 |
фізкультура |
83% |
93% |
93% |
0 |
Аналіз якості рівня навченості показує, що причинами виникнення проблем щодо динаміки успішності є низька мотиваційна основа учнів школи, відсутня система роботи вчителів зі слабовстигаючими учнями та учнями, які пропускають заняття через хворобу, недостатній зв'язок класних керівників та вчителів-предметників із батьками, несвоєчасне повідомлення батьків про рівень успішності дітей через щоденники. Фактором негативного впливу на рівень навчальних досягнень учнів залишається недостатнє володіння і практичне втілення таких важливих педагогічних компетентностей як комунікативна, компетентність самоосвіти і саморозвитку, продуктивної та творчої діяльності.