Батькам

Date: 24 березня о 10:36, Refreshed 30 травня о 11:07

Поради батькам щодо надання допомоги дітям шкільного віку, які пережили лихо чи катастрофу

Реакції:

Почуття провини: Школярі можуть турбуватися про те, що вони якимось чином винні в тому, що трапилося, або що вони могли змінити все. Вони можуть посоромитись висловити свою тривогу іншим.

Як реагувати:

* Давайте дитині можливість розповісти вам про те, що її непокоїть.

* Заспокоїте дитину і запевніть у тому, що вона невинна у тому, що сталося

Приклади того, що казати і що робити:

* Відведіть дитину вбік, поясніть їй - «Після такого лиха багато дітей, та й їхніх батьків, увесь час думають: «Може, я щось мав зробити по-іншому?» Це не означає, що вони у чомусь винні»

* «Пам'ятаєш, пожежник казав, що не міг урятувати Марину, і ти в цьому не винна».

Реакції:

Страх повторення і реакція на все, що нагадує подію.

Як реагувати:

* Допоможіть дитині зрозуміти, що саме нагадує їй про те, що сталося (люди, місця, звуки, запахи, почуття, час доби) і поясніть різницю між тим, що сталося, і тим, що нагадує про подію згодом .

* Стільки разів, скільки потрібно повторюйте дитині, що їй нічого не загрожує.

* Захистить дитину від телевізійних новин про подію, оскільки це може спричинити страх повторення лиха

Приклади того, що казати і що робити:

* Коли дитина зрозуміє, що саме нагадує їй про те, що трапилося, скажіть – «Постарайся сказати собі: «Мені сумно, тому що дощ нагадав мені про ураган, але зараз урагану немає, і мені нічого не загрожує».

* «Думаю, нам зараз треба відпочити від телевізора».