Правила для учнів

Дата: 28 листопада 2021 о 16:59, Оновлено 1 грудня 2021 о 16:53

Правила для учнів Карпилівського ліцею Клесівської селищної ради

Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

І. Загальні правила

1. Навчальний процес у ліцеї триває з 8.30 до 16.30 год.

2. Учень приходить в ліцей за 10 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

3. Не можна приносити на територію ліцею з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.

4. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з ліцею та її території в урочний час.

5. У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.

6. Учні повинні берегти майно ліцею, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території ліцею.

ІІ. Поведінка під час уроків

1. Учні повинні вставати, коли у клас заходить вчитель, директор чи адміністратор, коли до вас звертається старший.

2.  Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин.

1. У разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.
  2. Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя.
  3.  Протягом уроку:

- не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами,          іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами;

- не можна підводитися без дозволу учителя;

- не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку;

- забороняється користуватися мобільними телефонами.

1. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей.
  2. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’являти щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.
  3.  Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас.

ІІІ. Поведінка на перервах і після закінчення занять

1. Під час перерви учні зобов’язані:

- навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу;

- рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;

- підкорятися вимогам працівників ліцею, черговим вчителям;

1. Під час перерв учням забороняється:

- бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

- штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього;

- сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися;

- вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочива ти іншим;

- палити в будівлі і на території ліцею.

1. Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.
  2. Учень ліцею повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
  3. Учні повинні проходити повз старших та гостей ліцею  привітавшись.
  4. Учні беруть участь у роботі самоврядування.