День цивільного захисту

Date: 17 травня 2019 о 06:42

На виконання Закону України «Про цивільний захист України», згідно з планом підготовки школи, персоналу та учнів з цивільного захисту на 2018-2019 н.р. та з метою забезпечення високої організованості , якісного та наочного проведення всіх заходів по цивільному захисту 15 травня 2019 року у Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов День цивільного захисту.

Основними цілями та завданнями Дня цивільного захисту були:

- практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

- виховання в учнів впевненості у ефективності заходів, які проводяться цивільним захистом;

- формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, самовіддано виконувати завдання ЦЗ;

- удосконалення учнями та персоналом школи теоретичних знань та практичних навичок, дій в умовах надзвичайних ситуацій;

- практична перевірка здатності учнів діяти за сигналами оповіщення ЦЗ;

- навчання керівного та командно-начальницького складу організації та проведення заходів ЦЗ в школі.

Згідно наказу по школі від 29.03.2019 року № 46 «Про підготовку та проведення Дня ЦЗ» усі класні керівники 1-11-х класів до 14.05.2019 року на виховних годинах провели тренування, довели до відома учнів інформацію з підготовки та участі в Дні ЦЗ, а також ознайомили дітей з правилами техніки безпеки в ході його проведення.

15.05.2019 року о 950, після звукового сигналу «Три довгі дзвінки» усі учні, педагогічний колектив та обслуговуючий персонал були організовано виведені із шкільних приміщень та вишукані на плацу перед школою. Загальна евакуація усіх дітей та працівників пройшла за 1хв. 45 сек. Директор-начальник ЦЗ школи Галушко В.В. ще раз нагадав присутнім з якою метою проводяться подібні заходи і ознайомив з планом проведення Дня ЦЗ.

На п’ятому уроці пройшов квест для учнів 5-8-х класів “Цивільний захист – це не жарти». Підчас проведення цього заходу на різних «зупинках», а їх було п’ять, дітям необхідно було дати відповіді на запитання або продемонструвати порядок практичних дій під час надзвичайної ситуації. Перемогу у цих змаганнях здобула команда учнів 8-Б класу з результатом 37,5 бала (максимальна кількість – 40 балів).

На шостому уроці пройшов подібний квест для учнів 9-11-х класів, проте завдання були більш складніші. Перемогу виборола команда учнів 10-А класу з результатом 28 балів (максимальна кількість – 30 балів).

Під час сьомого уроку до квесту були залучені педагогічні працівники школи, які були поділені на п’ять команд за назвами кольорів. Вчителі чудово справилися із завданнями, адже, майже усі команди набрали максимальну кількість балів, проте, перемогу здобула команда «Оранжевих» (Тишковець Г.О., Радчук О.П., Никончук В.П. та Степанець Г.П.). У той самий час на шкільному стадіоні вчителі фізичної культури Мартинюк А.Д. та Мартинюк Л.П. проводили спортивні змагання та естафету між учнями-юнаками 10-х класів. Перемогу у цих змаганнях здобула команда хлопців 10-А класу (капітан команди Овейчик Володимир).