Поради батькам першокласників
ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
1. Підтримуйте в дитини її бажання стати школярем. Ваше серйозне ставлення до цього допоможе першокласникові підтвердити значущість його нового становища та діяльності.
2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрілася в школі.Обгрунтуйте їх необхідність.
3. Дитина має право на помилку. Коли людина навчається, в неї може щось не виходити, це правомірно.
4. Складіть разом з дитиною режим дня, стежте за його виконанням.
5. Не пропускайте труднощі, які виникають на початку навчання. Якщо, наприклад, у дитини логопедичні проблеми, починайте вирішувати їх на першому році навчання.
6.Підтримуйте першокласника в його бажанні досягти успіху.
7. У кожній діяльності обов'язково знайдіть, за що його можна похвалити. Пам'ятайте, що емоційна підтримка і похвала можуть помітно підвищувати інтелектуальні досягнення дитини.
8. Якщо вас щось тривожить у поведінці дитини не соромтесь звернутись до шкільного психолога.
9. У зв'язку з соціальною позицією школяра в житті вашої дитини з'явилась більш авторитетна людина - це вчитель. Поважайте думки першокласника про свого педагога.
10. Навчання - нелегка і відповідальна праця. Школа суттєво змінює життя дитини, але це не повинно впливати на різнобічний дитячий світ. У першокласника повинно залишатись достатньо часу на ігри і розваги.
11. У спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: "Якщо ти добре вчитимешся, то...." .Часом ставлять заважкі умови і тоді ви можете опинитися у складній ситуації.
12. Протягом дня знайдіть (спробуйте знайти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час головними мають бути справи дитини, її біль, радощі.
13.У сім'ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі питання щодо виховання дитини вирішуйте без неї.
14. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі. Завтра новий робочий день і дитина повинна бути готовою до нього. Ваша доброзичливість допоможе їй в цьому.
15. Поважайте авторитет учителя і не намагайтесь замінити його дитині. І ні в якому разі не говоріть негативно про вчителя при дитині! Ваша суб'єктивна думка не повинна підірвати авторитет класного керівника, звести нанівець повагу дитини до нього. Інакше в майбутньому вам доведеться розводити руками і дивуватися тому, що дитина не піддається ніякому впливу з боку педагогів.