Тиждень психології – це завжди свято, марафон спілкування, яскраві події, іноді незабутні враження та відкриття нового в собі.

Date: 20 квітня 2021 о 17:27, Refreshed 20 квітня 2021 о 17:33
93 view

Одним із головних завдань, які стоять перед школою, є розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та самореалізації особистості. Уже стало доброю традицією проведення предметних тижнів, мета яких – поглиблення знання учнів, зацікавлення у вивченні навчальних предметів, сприяння розвитку здібностей, схильностей, інтересів кожної дитини. Тиждень психології також зайняв своє місце серед інших предметних тижнів, оскільки з психологією пов’язаний увесь навчально-виховний процес.

Тиждень психології

Педагогіка – це майстерня,

а психологія – інструмент, яким там працюють

Предметний тиждень із психології організовується з метою реалізації психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань учнів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки, збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу школярів, створення позитивного емоційного настрою.Проведення тижня психології в школі, дає змогу всім учасникам стати єдиним цілим  та більш близькими в спілкуванні.

Під час тижня проводяться заходи, що охоплюють різні види діяльності: конкурси, ігри, тренінгові заняття, лекції, інтегровані уроки, презентації, години спілкування, анкетування, тестування, виставки малюнків та плакатів. Участь приймають учні, вчителі і батьки. Метою тижня являється залучення до психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу, популяризація науки психології в школі.Тиждень планується завчасно, так як він потребує ретельної підготовки. До роботи залучаються соціальний педагог, класні керівники, учні різних вікових категорій.

Вибирається тематика тижня, складається план, розробляються заходи для учнів усіх класів, вчителів та батьків. Враховуються вікові та індивідуальні особливості школярів. Обов’язково потрібно забезпечити інформацію про заходи, що проводяться. Під час підведення підсумків бажано провести нагородження (або заохочення) активних учасників тижня.

У запропонованому посібнику наведено матеріал, що допоможе шкільним психологам підготувати і провести предметний тиждень із психології. Матеріал можна використовувати в тому вигляді, в якому його подано. Але краще підходити до нього творчо, з урахуванням особливостей школярів (класу, закладу), а також особливостей та можливостей психолога.

Проведення тижня психології – цікавий творчий процес пізнання, особливий вид розвивальної роботи. Важлива його особливість – ненав’язливість і незвичайність. Під час проведення тижня психології необхідно дотримуватись таких принципів:

• тиждень повинен бути цілісним і закінченим, мати психологічно окреслений початок і кінець, основну ідею і девіз;
  • кожен день плавно переходить до наступного й має свою тематику;
  • протягом тижня використовуються такі види робіт, які роблять кожен день неповторним;
  • заходи задають загальний дух тижня;
  • події охоплюють школу повністю: і учнів, і вчителів і батьків.